Tavuk ve Hindi »

Füme Etle Sarılmış Hindi

Füme Etle Sarılmış Hindi

Füme Etle Sarılmış Hindi

Füme Etle Sarılmış Hindi, mutfağının klasiklerindendir. Füme Etle Sarılmış Hindi'nin en popüler tarifini bu sayfada okumaktasınız.

Füme Etle Sarılmış Hindi tarifi malzemeleri;


Mutfak: Diger
Süre: 60dk-Fazla

3-4 kg. Ayıklanmış Hindi
6-8 Dilim Füme Hindi
200 gr. Tereyağı
Büyük Boy Folyo Kağıdı
İÇ MALZEMESİ
1 Patates
1 Havuç
1 Kereviz
1 Elma
Ekmek İçi
Soğan, Sarmısak
Tuz, karabiber
Ekmekleri Islatacak Kadar Süt

Füme Etle Sarılmış Hindi tarifi uygulama aşamaları;

Hindiyi seçerken 6-8 aylık ?palaz?ları tercih etmelisiniz. Fırında pişmeye daha müsait olurlar. Pişirmeden önce hindinin içinin tamamen temizlenmesi gerekir. Bunun için boyun kısmından açacağınız bir delikten yemek borusunu, yem torbasını, katısını ve ciğerlerini tamamen çıkarmalısınız. Ayrıca ayak ve kanatlarında kalan ince tüyler de alev üzerinde tütsülenmelidir. lyice temizlenen hindiyi düz bir zemine yatırın. Alt kısmından başlayarak elinizi çok dikkatlice hareket ettirerek deriyi, et kısmından ayırın. Bütün vücudun derisi ayrılınca iyice yumuşatılmış olan tereyağını deri ile et arasına sürün. Fırını iyice kızdırın (230-240 derece). Hindinin iç kısmını tuzlayın, biberleyin, sebzeleri soyarak elma kabuğu ile ekmek içini sütle ıslatılmış olarak hindinin içine yerleştirin. Folyo kağıdını yayın, füme dilimlerinin yarısını yanyana dizin. Üzerine hindiyi oturtun, kalan dilimlerle hindinin üst kısmını kaplayın. Folyoyu çok sıkı kapatın. Sarma ve kapatma işleminin dikkatle ve çok sıkı yapılması gerekir. Kızgın fırında önce 1 saat, sonra ısısı 100-120 dereceye indirilmiş fırında hindinin kilosu kadar saat pişirin. (3 kg. hindi için 3 saat)
Füme Etle Sarılmış Hindi Afiyet Olsun...


1024


yemek tarifleri tavuk ve hindi füme etle sarılmış hindi tarifi füme, etle, sarılmış, hindi, füme etle sarılmış hindi tarifi mutfağı

Benzer TariflerOrtaköy-Beşiktaş-İstanbul-TÜRKİYE