Malezya Mutfağı

  • Malezya Mutfağı ; Malezya'ya özgü yemek pişirme tarzıdır.
  • Malezya mutfağı, Malezya'da bulunan yemek pişirme gelenekleri ve uygulamalarından oluşur ve nüfusunun çok etnikli yapısını yansıtmaktadı
  • Tarihsel göçlerin, yabancı güçlerin sömürgeleştirmesinin ve daha geniş ana bölgesi içindeki coğrafi konumunun bir sonucu olarak, Malezya'nın günümüzdeki mutfak tarzı, öncelikle Malay, Çin, Hint, Endonezya ve etnik Borneo vatandaşlarının gelenekleriile Tay, Portekiz, Hollanda, Arap ve İngiliz mutfaklarından gelen etkilerin bir karışımıdır.
  • Bu, Malezya mutfağını oldukça karmaşık ve çeşitli hale getiren bir lezzet senfonisi yapmaktadır. Yemek pişirmede kullanılan çeşniler ve baharatlar farklıdır.
  • Malezya Yarımadası, Singapur ile ortak bir tarihe sahip olduğundan, menşe yeri ne olursa olsun, laksa ve tavuklu pilav gibi aynı yemeğin versiyonlarını sınırın her iki tarafında bulmak yaygındır.
  • Ayrıca yakınlıkları, tarihi göçleri ve yakın etnik ve kültürel akrabalıkları nedeniyle Malezya, Endonezya ile mutfak bağlarını paylaşmaktadır, çünkü her iki ülke de genellikle satay, rendang ve sambal gibi belirli yemekleri paylaşmaktadır.Körili Tavuk

Tavuk bonfileleri yıkayıp, süzün. Köri, soya sosu, karabiber ve ...

Malezya Yemeği

Biraz sivi yagda kori guzelce kavrulur. Buyuk parcalar halinde do ...

Körili Hindi

Soğan ve sarmısağı soyup kıyın. Kırmızı biberi küçük küçük doğra ...

Dünya Mutfakları Malezya Mutfağı Tavuk Ve Hindi Körili Tavuk Tarifi Körili, Tavuk, Tarifi,