Ukrayna Mutfağı

Ukrayna Mutfağı ; Ukrayna halkının uzun yıllar biriktirdiği çeşitli yemek pişirme geleneklerinin bir koleksiyonudur. Mutfak, bileşenlerinin geldiği zengin koyu topraktan (chornozem) büyük ölçüde etkilenir ve çoğu zaman birçok bileşeni içerir.

Ukrayna kökenli olduğu inkâr edilemez olan bir ulusal yemek, borç adlı pancar çorbasıdır. Bununla birlikte, varenyky (piruhi) ve holubtsi (lahana sarması), Ukrayna halkının ulusal favori yemekleri olarak kabul edilir ve geleneksel Ukrayna restoranlarında ortak tüketilen bir öğündür.

Çoğunlukla "Avrupa'nın ekmek sepeti" anılan Ukrayna mutfağı, Ukrayna halkı için buğday ve tahılın önemini ve onunla birlikte sık sık çalkantılı tarihini vurgulamaktadır. Ukrayna yemeklerinin çoğu, çavdar gibi bol tahıl kaynaklarının yanı sıra patates, lahana, mantar ve pancar gibi temel sebzelere dayanan eski köylü yemeklerinden gelmektedir. Ukrayna yemekleri, hem geleneksel Slav tekniklerini hem de diğer Avrupa tekniklerini içerir ve bu, yıllarca süren yabancı yargı ve etkisinin bir ürünüdür.

Ukrayna mutfağı, ülkenin büyüklüğü ve bol miktarda yenilebilir kaynakları nedeniyle çeşitli farklı gıda dallarını (karbonhidratlar, yağlar, protein, meyveler ve sebzeler) içerir. .

Geleneksel Ukrayna yemekleri genellikle karmaşık bir ısıtma süreciyle karşılaşır - "önce kızartılır veya kaynatılır ve sonra haşlanır veya pişirilir. Bu, Ukrayna mutfağının en ayırt edici özelliğidir."

Kiev Usulü Tavuk

Tavuk gögüslerini yagli kagit arasinda döverek inceltin. Tereyagi ...

Dünya Mutfakları Ukrayna Mutfağı Tavuk Ve Hindi Kiev Usulü Tavuk Tarifi Kiev, Usulü, Tavuk, Tarifi,