Pakistan Mutfağı

Pakistan Mutfağı ; Pakistan'a özgü yemek pişirme tarzıdır.

Pakistan mutfağı, Hint altkıtası, Güney Asya ve Batı Asya'dan çeşitli bölgesel yemek pişirme geleneklerinin yanı sıra Babür mirasından gelen unsurların bir karışımı ile karakterize edilmektedir. Ülkenin çeşitli mutfakları etnik ve kültürel çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır.

Kökleri doğu Pencap ve Sind eyaletlerinden olan Pakistan mutfağının çoğu, komşu Hindistan ile örtüşen, genellikle baharatlı veya çok baharatlı olarak nitelendirilir. Tersine, Batı ve kuzey eyaletlerinden Azad Cemmu ve Keşmir, Belucistan, Hayber Pahtunhva ve Gilgit-Baltistan'dan gelen mutfak, öğelerini büyük ölçüde Hindistan, Bangladeş ve Hint altkıtası ve Güney Asya'daki komşu bölgelerle paylaşan hafif olarak nitelendirilir.

İslamabad ve Karaçi gibi büyük şehirlerde uluslararası mutfak ve fast food popülerdir, Pakistan Çin mutfağı gibi yerel ve yabancı yemek tariflerini (füzyon yemekleri) sentezlemek büyük kent merkezlerinde yaygındır.

Yaşam tarzı değişikliklerinin bir sonucu olarak, hazır masala karışımları (karışık ve kullanıma hazır baharatlar) giderek daha popüler hale gelmektedir.

Ciğer Pakistan Usulü

Her ciğer dilimini uzunlamasına ikiye kesip bir kenara koyunuz. O ...

Dünya Mutfakları Pakistan Mutfağı Sakatatlar Ciğer Pakistan Usulü Tarifi Ciğer, Pakistan, Usulü, Tarifi,